
Grūtā brīdī var būt grūti noticēt, ka vispār ir kaut kas, kas Tev varētu palīdzēt. Labā ziņa ir, ka Tev nevienam nav jātic. Aicinu Tevi neticēt, ka šis var palīdzēt, un pilnā neticībā palēnām atbildēt uz katru no uzdotajiem 5 jautājumiem.
Uzskaiti visu, kas, Tavuprāt, ir radījis Tev šī brīža aizkaitinājumu. Šis uzskaitījums palīdzēs ieraudzīt Tavas vajadzības, kurām pievērst uzmanību.
Ieliku raksta beigās emociju sarakstu, lai Tev nav tik ļoti jānomokās, meklējot vārdus. Skaties cauri sarakstu un pieraksti/ nosauc visas emocijas, kuras šobrīd izjūti. Saraksts nav pilnīgs un nekad tāds nebūs, tādēļ, ja vēlies, jūties kā Jānis Rainis vai Egils Levits, un izdomā pati savus emociju jaunvārdus, cenšoties pēc iespējas specifiskāk noraksturot savas emocijas.
Piemēram, “Es izjūtu bažas, vai spēšu būt labs atbalsts savam bērnam brīdī, kad viņam ņems asinsanalīzes.” Vai arī, “Es jūtu izmisumu, domājot par kārtējo negulēto nakti, kas man priekšā.” Un, “Es izjūtu skumjas, bet tam nav nekāda redzama vai man zināma iemesla.”
“Es gribu…”, “Man vajag…”, “Mana vajadzība ir…” Nosauc savas vajadzības jebkurā secībā, kā tās nāk Tev prātā. Tikai skaties, lai rezultātā ir arī kāda reāla vajadzība.
Piemēram, “Man gribas, lai bērns noguļ visu nakti..” Tā ir vēlēšanās, kuru paprasīt zelta zivtiņai.
Vajadzība varētu skanēt šādi: “Lai justos mazāk vientuļi kārtējā negulētajā naktī, man vajag, lai mans partneris no rīta apvaicājas, cik reizes man bija jāceļas, kā arī apvaicājas, vai var par mani kā parūpēties.”
Nofiksē savas emocijas šobrīd. Vai ievēro kādu atšķirību sajūtās tagad un pirms jautājumu atbildēšanas?
Ja vēlies ik nedēļu saņemt savā e-pastā šādas un līdzīgas ziņas par bērnu audzināšanu un būšanu vecākam, piesakies maniem iknedēļas e-pastiem ŠEIT, nospiežot pogu Saņemt bezmaksas rokasgrāmatu par pozitīvu disciplinēšanu. Šī rokasgrāmata būs jau mana pirmā dāvana Tev kā manam e-pastu pulka dalībniekam 🙂