Par kursu
Programma Bērna emocionālā audzināšana domāta vecākiem, kuriem ir mazi bērni pirmsskolas gados, t.i., bērni līdz 7 gadu vecumam. Šī programma ir izveidota , lai palīdzētu mainīt bērnu uzvedību un dziļāk ietekmētu bērnus emocionālā līmenī un personības izaugsmē. Tā iedrošina vecākus atklāt savu pašu agrīno bērnības pieredzi un to izprast. Programmā ir informācija par attīstības stadijām un uzdevumiem, kurus bērnam jāveic, lai viņš izaugtu par laimīgu, emocionāli pilnvērtīgu cilvēku. Ir izstrādāti principi, kas veicina emocionālo attīstību, kopā ar konkrētiem paņēmieniem.
Programmā tiek aprakstīti desmit faktori, kam ir liela nozīme bērna emocionālajā audzināšanā:
- vecāku izpratne par bērna attīstību un temperamentu,
- bērna ķermeņa paškontrole un pozitīvs ķermeņa pašvērtējums,
- droša piesaiste,
- spēlēšanās un fantāzija,
- valodas un komunikācijas spējas,
- pozitīva pašcieņa,
- disciplinēšanas metodes, kas veicina pašregulāciju un veido sirdsapziņu,
- emociju pašregulācija,
- koncentrēšanās, plānošana un problēmu risināšanas spējas,
- sociālā kompetence, empātija un gādīgums.
BEA SAKNES KANĀDĀ
BEA programma ir galvenokārt adaptācija no Kanādā tapušas grāmatas “Pathways to Competence”. Programmu 2004. gadā izveidoja psiholoģes Edīte Ozola un Sāra Lendija.
KRITISKĀS SPĒJAS PIRMAJOS DZĪVES GADOS
Dažas spējas, kas attīstās pirmajos sešos dzīves gados, ir kritiskas, jo tās veido pamatu tālākai attīstībai. Šīs agrās spējas ir līdzīgas saknēm, no kurām vēlāk veidosies koks. Ja kāda no šīm kritiskajām spējām veidojas nepilnīgi, tad turpmākā attīstība ir ierobežota. BEA programmā tiek aprakstīti desmit soļi, kas svarīgi bērna emocionālajā audzināšanā.
VECĀKU UN BĒRNU MIJIEDARBĪBA UN TĀS TĀLĀKĀ ATTĪSTĪBA
Bērnu attīstību nosaka iedzimto faktoru un vides sarežģītā mijiedarbība. Arī tad, ja bērnam ir iedzimti traucējumi, attiecības ar vecākiem var ietekmēt bērna attīstību un izturību. Bērns jūtas drošāks, ja vecāki saskarsmē ir iejūtīgi, pretimnākoši un tiem ir pozitīvas izjūtas pret bērnu, ja vecāki ir pieejami un pievērš uzmanību bērnam. Bērnā droša piesaiste un emocionāla kompetence izveidosies lielākoties tad, ja vecāki sapratīs bērna vajadzības un pratīs tās piepildīt, kā arī pieņems to, ka bērnam jāaug patstāvīgam un neatkarīgam.
BEA PROGRAMMAS MĒRĶIS
Galvenais mērķis ir palīdzēt vecākiem, lai viņi spētu izaudzināt emocionāli veselus un spējīgus bērnus.
Kursa saturs
IEVADS
-
Ievads
00:00 -
BEA grupu vadītājas sertifikāts
00:00